NE HEDİYE ALINIR?

Her insanı mutlu eden bazı durumlar vardır. Hediyeleşmek, bu durumların başında gelmektedir. Birini mutlu etmek için aldığımız hediye bizi de mutlu eder aslında. Onun yüzünde gördüğümüz tebessüm, mutluluğumuz için yeterlidir.

 

 Hediye, karşılık beklemeden verildiği için ilişkileri düzenleyici bir görevi de vardır. Hediye almak için sadece özel günleri beklememeliyiz. Çünkü sevdiklerimizle olan her gün özeldir aslında bizim için. Akıllara kazınmış özel günler vardır hediye almak için. Anneler günü, sevgililer günü, doğum günleri buna en güzel örneklerdendir. Hediye seçimimiz alacağımız kişinin cinsiyeti ve onunla olan samimiyetimize göre değişmektedir. Kadınlar için olan hediyelik ürünler, erkeklere olan alternatiflerden daha fazladır. Bu tartışılmaz bir gerçektir fakat gelişen teknolojiyle birlikte erkekler için olan alternatiflerde epey gelişme göstermiştir.

 

 

Hediyelik ürünler, kişiye özel yaptırılabileceği gibi var olan hediyelerden kişiye uygun olanı da seçilebilir. Klasikleşmiş hediyeler vardır. Mesela kadınlar için parfüm, fular ve eşarp başta gelirken, erkekler içinse kravat, kol düğmeleri ilk sıralarda yer almaktadır. Tabi kadınlar için olan çiçeklerinde yabana atılmayacak bir hediye alternatifi olduğu unutulmamalıdır. Kişiye özel hediyelerde mesela yastıklar güzel bir seçim olabilir.

 

Özellikle çiftler için olan bu ürün, çiftlerin fotoğraflarının yastığın üstüne basıldığı hoş bir kişiye özel tasarım olabilir. Tişörtler de bu özel kategori içinde yer almaktadır. Birbirini tamamlayacak şekilde üretilen tişörtler oldukça rağbet görmektedir. Aşk mesajları içeren kalpli kâğıtlara yazılan özel sevgi sözcükleri de oldukça hoş bir kişiye özel hediye alternatifleri arasında olabilir. Bazen tamamen içimizden gelen şeyler hediye edilirken, bazen ise kişinin ihtiyacı doğrultusunda alınması tercih edilir hediyelerin.

 

Bazen bir kutu içerisinde çikolatalardır bizi mutlu eden hediye. Bazen de bize özel hazırlanmış sayfalar dolusu bir defterdir mutluluğumuza sebep. Aslında bizim için düşünülmüş olmasıdır bizi mutlu eden. Düşünülerek alınmış hediye, seçimi için ayrılmış vakittir. Bir ömür boyunca saklanacak bu hediyeler bize zamanın hatırası olarak kalır ve yaşanmışlıkları anımsatır. Bu yüzden maddi değeri ne olursa olsun her hediye oldukça özeldir ve verilen kişi için paha biçilemez.