Kullanım Şartları

Giriş

Lütfen You Watch ' nin bu Web Sitesi’ni kullanmadan önce işbu Kullanım Şartları’nı dikkatle okuyunuz. Web Sitesi’ne erişmeniz ve kullanmanız sizin (“Kullanıcı”) bu Kullanım Şartları’nı kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Kullanım Şartları’nı kabul etmediğiniz takdirde, lütfen bu Web Sitesi’ni kullanmayınız.

Bu Web Sitesi ve işbu Kullanım Şartları You Watch., 337 sok no.4/1 İzmir, Türkiye ("You Watch", "biz", "bizi", "bizim") tarafından yönetilmektedir ve düzenlenmiştir.

You Watch, her an bu yazıyı güncelleyerek işbu Kullanım Şartlarında değişiklik yapabilir. Bu değişiklikler de sizin için bağlayıcı olduğundan, düzenli aralıklarla bu sayfayı ziyaret etmeniz ve sizi bağlayan güncel şartları gözden geçirmeniz gerekmektedir.


Web Sitesi’nin Amacı ve İçeriği

Bu Web Sitesi’nde yer alan tüm bilgiler ve malzemeler sadece You Watch’ın ürünleri ve hizmetleri hakkında genel bilgi vermek ve onları tanıtmak için sunulmaktadır. Bu bilgiler ve malzemeler You Watch, resmi You Watch bayileri veya diğer üçüncü şahısların sunduğu ürünler ve/veya hizmetlere ilişkin teklifler ve You Watch’ın ürünleri ve/veya hizmetleri hakkında kullanım talimatlarından oluşmaz.

Bu Web Sitesi You Watch’ın dünya genelinde sunulan, ancak her bölgede bulunmayan ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgiler içerebilir. Bir You Watch ürünü veya hizmetine ilişkin atıfta bulunması, söz konusu ürün veya hizmetin sizin bölgenizde sunulduğu anlamına gelmez.


You Watch Club

Bu Web Sitesi kullanıcılarına, You Watch Club’a hem ücretli hem de ücretsiz üye olarak kaydolma olanağını sunmaktadır. You Watch’ın, Club üyelerini sunduğu hizmetler bu Web Sitesi’nde ayrıntılı bir şekilde belirtilmektedir. Ancak Club üyelerine sunulan hizmetler sadece 14 yaşında veya üstünde olan kullanıcılar için hazırlanmıştır. Club üyesi olarak kaydolduğunuzda ve Club üyelerine sunulan hizmetlerden faydalandığınızda en az 14 yaşında olduğunuzu beyan ve garanti etmekte ve işbu Kullanım Şartları’nda belirtilen tüm şart ve koşulları yerine getirmeyi kabul etmektesiniz.

Ücretli üye olarak kaydolmanız, önceden bir You Watch Club saatini ya You Watch Online Mağazaları üzerinden bknz. http://www.yw.com.tr ya da herhangi bir You Watch satış noktasından satın aldığınızı gösterir. Olağan (çevrimdışı) kayıt yoluyla da You Watch Club üyesi olarak kaydolabilirsiniz. Bunun için lütfen You Watch, 337 sokak no.4/1 izmir-Türkiye adresine yazın veya kayıt evraklarının size posta yoluyla gönderilmesini istiyorsanız www.yw.com.tr adresine bir e-posta gönderin. Lütfen Eylül 2014 öncesindeki üyelik yapısı çerçevesinde You Watch Club üyesi olduğunuzu ve You Watch Club saati almadığınızı ve üyeliğinizi ücretli üye olarak, You Watch Club saati almadan yenilemek isteyip istemediğinizi de belirtin.

You Watch Club üyeliği için kaydolmak ve kayıt sürecinde belirtildiği üzere belli kullanıcı profil bilgilerini içeren kişisel bir hesabın açılması gerekmektedir. Ancak, tam isminiz, adresiniz, e-posta adresiniz, doğum tarihiniz, cinsiyetiniz gibi şahsi bilgileriniz hiçbir şekilde diğer kullanıcılara açıklanmayacaktır (sizin kendi isteğinizle bu bilgileri açıklamanız dışında) ve diğer kullanıcıların sizin kayıt bilgilerinize erişimi sadece kayıt yaparken seçtiğiniz veya üyeliğiniz esnasında değiştirdiğiniz üye adınızla ve bulunduğu takdirde üye resminizle sınırlı kalacaktır.

Ücretsiz veya ücretli kayıt ve üyelik yerel kanunların yasakladığı yerlerde geçerli değildir. 

You Watch Club üyesi olarak kaydolurken, kişisel hesabınıza girebilmeniz için sizden bir e-posta adresi ve şifre seçmeniz istenecektir. Şifrenizin gizli tutulmasındaki sorumluluk tamamen size aittir . Başka bir üyenin hesabını, e-posta adresini veya şifresini hiçbir zaman kullanmayacağınızı veya şifrenizi üçüncü bir şahısa açıklamayacağınızı kabul etmektesiniz. Hesabınızın yetkisi olmayan biri tarafından kullanıldığından veya şifrenize erişildiğinden şüphelendiğiniz anda, hemen You Watch’ı bilgilendirmeyi de kabul etmektesiniz. Hesabınızın tüm ve her şekilde kullanımından doğan sorumluluk sadece size aittir. You Watch tarafından Club üyelerine sunulan hizmetler sadece Club üyelerinin şahsi kullanımı için olup, You Watch tarafından özellikle desteklenen ve onaylanan ticari amaçlar dışında, hiçbir ticari amaçla bağlantılı olarak kullanılmasına izin verilmez. Kullanıcı isimlerinin ve/veya üyelerin e-posta adreslerinin elektronik veya diğer yollarla, istenmeyen e-posta gönderilmek üzere toplanması veya izin alınmadan bu Web Sitesi’ne çerçeveleme yapılması veya bağlantı oluşturulması gibi hizmetlerin yasa ve/veya yetki dışı kullanılması yasaktır. Ticari reklamlar, satış ortaklarının bağlantıları ve diğer talep türleri üyelik profillerinden bildirimde bulunmaksızın kaldırılabilir ve üyelik imtiyazlarına son verilmesine neden olabilir.


 Haber Bülteni

You Watch Haber Bülteni’ne abone olabilirsiniz. Haber Bülteni’mize abone olmak istiyorsanız, lütfen buraya tıklayın. info@yw.com.tr adresine bir e-posta göndererek her an Haber Bülteni aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.


Kullanıcı İçerikleri

Bu Web Sitesi’ne herhangi bir bilgi girdiğinizde (örn. forumlara, konuk defterine, kişisel profillere bilgi yüklemek), bu bilgilere diğer kullanıcıların (örn. diğer Club üyeleri) erişilebileceğini lütfen göz önünde bulundurunuz. Bu nedenle bu Web Sitesi’nde ifşa edeceğiniz ve bu Web Sitesi’nin diğer kullanıcılarına sunacağınız bilgileri özenle seçmelisiniz.

You Watch, Web Sitesi’nde yayınlayabileceğiniz metinler, dosyalar, resimler, fotoğraflar, videolar, sesler, yazarlık işleri ya da diğer materyallerde ("Kullanıcı İçeriği") hiçbir mülkiyet hakkı talebinde bulunmamaktadır. Web Sitesi’nde Kullanıcı İçeriğinizi yayınladıktan sonra bu türden Kullanıcı İçeriğine ilişkin tüm mülkiyet haklarını elinizde bulundurmaya ve Kullanıcı İçeriğinizi seçtiğiniz herhangi bir şekilde kullanma hakkınıza sahip olmaya devam edersiniz. Web Sitesi’nde veya Web Sitesi vasıtasıyla herhangi bir Kullanıcı İçeriğini yayınlayarak, bu türden Kullanıcı İçeriğini bu Web Sitesi’nde veya Web Sitesi vasıtasıyla veya üçüncü taraf bir platformun You Watch bölümünde (Facebook, Twitter vb.) kullanmak, üzerinde değişiklik yapmak, halka açık şekilde uygulamak, halka açık şekilde görüntülemek, çoğaltmak ve dağıtmak için Web Sitesi’nden Kullanıcı İçeriğinizi kaldırana kadar You Watch'a münhasır olmayan, alt lisansı verilebilir, transfer edilebilir, ücretsiz ve dünya çapındaki lisans hakkını sunmaktasınız.

(i) Tarafınızca Web Sitesi’ne yüklenen Kullanıcı İçeriklerinizin size ait olduğunu veya bunun dışında yukarıda belirtildiği üzere lisans verme hakkına sahip olduğunuzu, ve (ii) Kullanıcı İçeriklerinizin bu Web Sitesi’nde yayınlanmasının hiçbir şekilde gizlilik hakları, tanıtım hakları, telif hakları, ticari markalar, sözleşme haklarını veya herhangi üçüncü bir şahısın herhangi bir hakkını ihlal etmediğini beyan ve garanti edersiniz.

Siz sadece bu Web Sitesi’nde yayınladığınız Kullanıcı İçeriklerinden sorumlusunuzdur. Size ait olmayan veya yayınlama iznine sahip olmadığınız Kullanıcı İçeriklerini bu Web Sitesi’nde yayınlama, aktarma veya paylaşmanıza izin verilmez. You Watch yayınlanmadan önce tüm Kullanıcı İçeriklerini kontrol etmediğinden, Kullanıcı İçerikleri You Watch’ın görüşleri ve politikalarını yansıtmayabilir. You Watch, Kullanıcı İçerikleri hakkında, Kullanıcı İçeriklerinin doğruluğu ve güvenilirliği hakkında veya sizin diğer kullanıcılara aktardığınız herhangi bir malzeme ve bilgi hakkında açıkça veya üstü kapalı şeklinde garanti vermez. Yasaya aykırı, tehdit ve iftira içeren, onur kırıcı, müstehcen, açık saçık, kışkırtıcı, pornografik, küfürlü malzeme veya yaptırım gerektiren suç sayılabilecek herhangi bir davranış teşkil veya teşvik eden, hukuki sorumluluğa mahal veren veya saatlerin forum üzerinden teklif edilmesi, satılması veya satın alınması da dahil olmak üzere, diğer bir şekilde herhangi bir yasayı ihlal eden malzemenin yayınlanması yasaktır.

You Watch, saat teklifleri de buna dahil olmak üzere, bu kuralları ihlal eden herhangi biri tarafından bu Web Sitesi’nde yayınlanan veya aktarılan her türlü bilgi veya malzemeyi kaldırma hakkını kesinlikle saklı tutar.

You Watch Ltd.’den böyle bir bilgi veya malzeme ifşa eden herhangi bir kişinin kimliğinin açıklanması talep edildiğinde, Swatch tüm emniyet otoriteleri ile tam bir işbirliği içinde olacak ve mahkeme kararlarına uyacaktır.


Fikri Mülkiyet Hakları

İçerdiği tüm bilgiler, metinler, resimler, fotoğraflar, ses ve video klipleri, tasarımlar, grafikler, logolar, semboller, isimler, ürün ve kurumsal markalar ve bu Web Sitesi’nde yer alan tüm yazılımlarla birlikte bu Web Sitesi ve tüm diğer dosyalar ve onların seçimi ve düzenlemesi (“Web Sitesi İçerikleri”) yasal koruma altındadır, bilhassa You Watch’ın, bağlı kuruluşlarının, kullanıcılarının, lisans verenlerinin sahip olduğu fikri mülkiyet hakları, ticari markalar ve tasarım hakları saklıdır. You Watch’ın yazılı izni olmaksızın, hiçbir Web Sitesi içeriği tamamen veya kısmen, değiştirilemez, kopyalanamaz, dağıtılamaz, çerçevelenemez, taklit edilemez, yeniden yayınlanamaz, indirilemez, gösterilemez, yüklenemez, aktarılamaz veya herhangi bir şekilde veya yolla satılamaz. Yasalara uygun bir şekilde Web Sitesi’nde yayınladığınız kendi Kullanıcı İçerikleriniz bunun dışında tutulur. Buna ek olarak, önceden You Watch’ın yazılı onayı alınmaksızın hiçbir dijital içerik diğer programlara kopyalanamaz.

Bu Web Sitesi’nin kullanımı için uygun koşulları yerine getirdiğiniz takdirde ve tüm fikri mülkiyet haklarına ve diğer mülkiyet bildirilerine uyduğunuz sürece, size Web Sitesi ve Web Sitesi İçeriklerine erişmeniz ve onları kullanmanız için sadece kendi şahsi, ticari olmayan kullanımınız için erişme hakkı elde ettiğiniz Web Sitesi içeriklerinin herhangi bir bölümünün indirilmesi veya bir kopyasının yazdırılması için kısıtlı bir lisans verilir. Sizin kendi Kullanıcı İçerikleriniz dışında, Web Sitesi İçeriklerini herhangi bir internet, intranet veya ekstranet sitesine yüklemeniz ve yayınlamanız veya bu bilgileri herhangi bir diğer veri tabanına veya listeye girmeniz ve Web Sitesi İçeriklerini herhangi diğer bir şekilde kullanmanız kesinlikle yasaktır. Bununla ilgili bir lisans bu Kullanım Şartları’na tabidir ve veri madenciliği, robotlar veya diğer veri toplama veya çıkarma yöntemlerini kapsamaz. Web Sitesi’nin veya Web Sitesi İçeriklerinin burada belirtilenin dışında, You Watch’ın önceden yazılı izni alınmaksızın kullanılması kesinlikle yasaktır ve burada verilen tüm lisansların feshedilmesine neden olur. Bu şekilde bir yetki dışı kullanım aynı zamanda hiçbir kısıtlama olmaksızın fikri mülkiyet hakları ve ticari markalarla ilgili yasalar da dahil olmak üzere, ilgili yasaları ve ilgili iletişim düzenlemeleri ve mevzuatlarını ihlal edebilir. Burada aksi açıkça belirtilmediği sürece, işbu Kullanım Şartları’ndaki hiçbir unsur fikri mülkiyet haklarına ilişkin bir lisans verilmesi şeklinde anlaşılamaz.

Bu Web Sitesi’nde gösterilen "You Watch" ve diğer ticari markalar, logolar, karakterler, sayfa üst bilgileri, tuş işaretleri, kodlar, hizmet adları ve diğer markalar (toplu olarak “Ticari Markalar”), You Watch’ın veya bağlı kuruluşlarının ticari marka ve diğer haklarına tabidir. Ticari markaların ve/veya alan adlarının bir parçası olarak kullanılması da dahil olmak üzere, You Watch’ın Ticari Markalarının, karmaşıklığa neden olacak bir şekilde herhangi bir ürün veya hizmet ile bağlantılı olarak kullanılması, You Watch’ın yazılı izni olmaksızın, kopyalanması, taklit edilmesi ve kısmen veya tamamen kullanılması yasaktır. Bu Kullanım Şartları’nda belirtilenin dışında, Web Sitesi’nde yer alan Ticari Markaları veya herhangi diğer bir Web Sitesi İçeriğini kullanmanız/suistimal etmeniz kesinlikle yasaktır.


Sorumluluk Muafiyeti

You Watch bu Web Sitesi’nde doğru ve güncel bilgilerin yer alması için makul sınırlar içinde çaba göstermekle birlikte, You Watch “olduğu gibi” sunulan işbu Web Sitesi’nin içeriğiyle ilgili bir teminat vermez ya da beyanda bulunmaz. You Watch bilhassa, Web Sitesi İçeriklerini kullanmanızın, You Watch’a ait veya bağlı olmayan üçüncü şahısların haklarını ihlal etmeyeceğini garanti ve beyan etmez.

You Watch bu Web Sitesine erişmeniz, siteyi kullanmanız veya sitede gezinmeniz ya da Web Sitesi’nden herhangi bir malzeme, veri, metin, resim, video ya da ses kaydı indirmeniz sonucunda bilgisayar donanımınızda ya da diğer teçhizatınızda meydana gelebilecek zararlardan, bunlara bulaşabilecek virüslerden sorumlu değildir.

You Watch bu Web Sitesi’nin herhangi bir işlevini ya da tüm işlevlerini kesintiye uğratma ya da sona erdirme hakkını saklı tutar. You Watch, You Watch’ın ya da You Watch Group un  diğer bağlı şirketleri ya da üçüncü şahısların eylemleri ya da ihmali sonucu ortaya çıkıp çıkmadığına bakılmaksızın, Web Sitesi’nin herhangi bir işlevinin ya da tüm işlevlerinin kısmen ya da tümüyle kesintiye uğramasından ya da sona ermesinden sorumlu değildir. 

Bu Web Sitesi’ndeki malzemeler, her türlü bilgi de dahil olmak üzere teknik yanlışlıklar ya da dizgi hataları içerebilir. You Watch, malzemelerde (bilgiler de dahil olmak üzere) ve bu bilgilerle tanımlanan ürünler ve programlarda bildirimde bulunmaksızın her an değişiklik, düzeltme ve/veya iyileştirme yapma hakkını saklı tutar.


Diğer Web Siteleri’ne Giden ve Onlardan Gelen Bağlantılar

You Watch’ın bu Web Sitesi’nden bağlantı verdiği sitelerde denetim sahibi olmaması ve bu siteleri desteklememesi nedeniyle ve You Watch’ın bu Web Sitesi’nin bağlantı verdiği siteleri kısmen ya da tamamen incelememiş olması nedeniyle, You Watch’ın site dışındaki sayfalardan ya da bağlantı verilen diğer web sitelerinin içeriğinden sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz. Site dışındaki sayfalara ve bağlantı verilen üçüncü şahıs sitelerine erişimle ilgili sorumluluk yalnızca size aittir.

Bu Web Sitesi’ndeki bağlantılara, site dışın daki sayfalara veya diğer sitelere bağlanmanızdan doğan riskler tamamen size aittir. Bu bağlantıları kullandığınızda, bağlantı verilen sitelerde muhtemelen You Watch’ın yasal beyanı ve gizlilik kurallarından farklı yasal beyanların ve gizlilik kurallarının geçerli olabileceğini bilmeniz gerekir. Bu Web Sitesi’ne bağlantı vermek isterseniz, bunu aşağıdaki koşullara sadık kalarak, ana sayfayı kopyalamaksızın ana sayfaya bağlantı vererek yapabilirsiniz.

Bu Web Sitesi’nin The You Watch Group’un üyesi olmayan tarafların siteleri veya site unsurları tarafından çerçevelenmesine izin verilmez. You Watch üyesi olmayan tarafların kendi web sitelerinde bu web sitesine satır içi bağlantı vermesi ya da bu web sitesinin bölümlerini o sitelere başka bir şekilde eklemesi de aynı şekilde yasaktır.


Hizmet Erişimi

Swatch, bu Web Sitesi’ne normalde günde 24 saat erişimi sağlamak için çaba göstermekle birlikte, bu Web Sitesi’ne herhangi bir an veya süre boyunca erişilememesine neden olan hiçbir sebepten sorumlu tutulamaz. Sistem arızası, bakım veya tadilat veya You Watch’ın kontrolünün dışında olan nedenlerden dolayı bu Web Sitesi’ne erişim geçici olarak ve bildirimde bulunmaksızın kesintiye uğrayabilir.


Sorumlulukların  Sınırlandırılması

Yasaların müsaade ettiği ölçüde ve kasten veya büyük ihmalden doğan zararlar dışında, memurları, müdürleri, çalışanları, hissedarları veya acentaları da dahil olmak üzere, You Watch ve You Watch Group un herhangi bir diğer grup şirketi, bu Web Sitesi ile bağlantılı olarak, bu Web Sitesi’nin kullanımından, bu Web Sitesi’nin kullanımındaki yetersizlikten, bu Web Sitesi’nin kullanımından doğan sonuçlardan, bu Web Sitesi’ne bağlı olan web sitelerinin veya bu sitelerdeki malzemelerin kullanımından, bu Web Sitesi’ne erişmeniz, siteyi kullanmanız veya sitede gezinmeniz ya da Web Sitesi’nden herhangi bir malzeme indirmeniz sonucunda bilgisayar donanımınızda, yazılımınızda, verilerinizde ya da diğer teçhizatınızda meydana gelebilecek zararlara neden olan virüsler dahil ancak bunlarla kısıtlı olmamakla birlikte, sizin veya üçüncü bir taraf için doğan tüm zarar ve hasarlardan (doğrudan veya dolaylı zarar veya hasarlar, gelir, kâr, itibar veya veri kayıpları hiçbir kısıtlama olmaksızın buna dahil olmak üzere) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.