Saat takan insanların 10 ilginç özelliği

Antik çağlarda icat edilen güneş saatleri yaklaşık M.Ö. 8. yüzyıla kadar uzanan bir geçmişe sahip olarak bugün kullandığımız tüm saatlerin ataları olarak kabul edilirler. Günümüzde kol saatleri çağlarca süren evrimin son halkası olarak yeni bir çağa yelke

devamı için tıklayın

Erkek saati seven kadınlar

Aslında bu durum sadece Bayülgen'in keşfettiği bir şey değil, daha önce örneklerine az rastlanıyordu, ancak son yıllarda daha da artan sayıda kadın tüketicilerin erkek saatlerine yönelmesi saat üreticilerinin de dikkatini çeken bir durumdu. 

devamı için tıklayın

Kötü saat yoktur, az reklam vardır

Cerruti 1881 saatlerini ne zaman görsem köşeli İtalyan tasarım geleneği üzerine düşünmeden edemiyorum artık. Bu düşüncelerden sonra oradan "bir saat nasıl tasarlanır?" gibi sorulara geçiyorum. Saat tasarımı konusu bu kısa yazıya sığmayacak kadar uzun.

devamı için tıklayın

1 gün 20 saat olabilir mi

Öncelikle dünkü güzel ilanlar şöyle: Milliyet'te Brietling (3.sayfa) Hürriyet'te Longines (2.sayfa) ile Raymond Weil (4.sayfa) ve son olarak Türkiye'de Longines (tam sayfa). Bugün de (30 Aralık 2008) gazetelerde Longines (Hürriyet, Türkiye) ve

devamı için tıklayın

Quartz mı mekanik saatler mi daha çok bozuluyor?

devamı için tıklayın

Mekanik saatler nasıl çalışır?

Mekanik bir saatte, dişlileri çeviren kuvvet, bir ağırlık veya yaydan, kol saatlerinde  ise çoğunlukla zemberekten temin edilir. Zemberek büyük dişli çarkı, bu da pinyon dişliyi çevirir. 

devamı için tıklayın

Yeşil Adres Çubuğu Nedir ? Güvenli İnternet Sitesi Nasıl Anlaşılır?

Yeşil adres çubuğu SSL sertifikasının üst düzey modellerinden biridir. Kimler Yeşil Bar Adres Çubuğu Kullanır ? Gerçek anlamda firma olan( aktif ve Resmi olarak varliklari ispat edilen) ve işletmesi olan firmalar bu yeşil adres çubuğunu kullanabilir.

devamı için tıklayın

Kapıda Ödeme Güvenilir Bir Ödeme Yöntemi mi? Birdaha düşünün!

Küçük bir Ara Not: Kapıda ödeme yöntemi sadece Türkiye de kullanılmaktadır.

devamı için tıklayın

New York ? Londra arası nasıl 1 saat 54 dakika sürer?

devamı için tıklayın

Sizlerden Gelenler

devamı için tıklayın
 
Sonraki