9 İpucuyla Erkekler İçin En İyi Renk Kombinleri

Bir kıyafetin doğru renk kombinasyonuna sahip olması erkekler kadar kadınlar için de önemli. Ancak erkek giyimin birkaç anahtar parça etrafında döndüğünü düşünürsek, renk kombinasyonları biraz daha önem kazanıyor.

9 İpucuyla Erkekler İçin En İyi Renk Kombinleri

 

Bir kıyafetin doğru renk kombinasyonuna sahip olması erkekler kadar kadınlar için de önemli. Ancak erkek giyimin birkaç anahtar parça etrafında döndüğünü düşünürsek, renk kombinasyonları biraz daha önem kazanıyor. Zira uyumlu biçimde bir araya getirilmiş renkler, şıklığa katkıda bulunan en önemli unsurlardan. Bununla birlikte, bazen doğru seçimi yapmanın zor olduğu da bir gerçek. İşte, bu konuda size yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

Renk seçimi konusunda işinizi kolaylaştıracak başlıca kural, herhangi bir kıyafette üç temel renk kullanmak. Birincisi, kıyafetin büyük kısmına hakim olacak ana renk. İkincisi, ana rengi destekleyecek ve onunla benzeşecek ya da tamamen kontrast oluşturacak ara renk. Üçüncüsü ise kıyafetin belli bölümlerine dikkat çekecek vurgu rengi. Vurgu rengi hem ana hem ara renkle kontrast oluşturacağı için az miktarda, tercihen aksesuarlarda kullanılması daha uygun.

Bir kıyafette tamamen benzer tonlara yönelmek yerine renkler arasında kontrast oluşturmak her zaman daha iyi sonuçlar veriyor. Örneğin açık renk gömlek-koyu renk pantolon-açık renk ayakkabı ya da koyu renk tişört-açık renk pantolon-koyu renk ayakkabı kombini gibi.

İster gömlek, ister tişört ya da kazak olsun, üstünüze giyeceğiniz parçanın ten renginize yakın bir tonda olmasından kaçının. Aksi takdirde yüzünüzün solgun ve bitkin görünmesine yol açabilirsiniz.

Tepeden tırnağa aynı rengi taşıyan bir kombinle şık ve ilgi çekici görünmeniz nadiren mümkündür. Siyah bu konuda istisna olabilir ancak şıklığı garantilemez.

Karışık renk ve desenlere sahip bir parça için uygulayabileceğiniz en iyi taktik; düz bir şekilde beyaz zeminli bir yere asın veya serin, ardından içinde en çok hangi rengi gördüğünüze, hangi tonun baskın olduğuna bakın ve kıyafetinizin geri kalanını buna göre oluşturun. Eğer kararsız kalırsanız, en risksiz kombin renklerinin haki, gri ve lacivert olduğunu unutmayın.

Mavi ve kahverengi, tüm tonlarıyla bir arada kullanılabilecek ideal renklerden. Taba ve bebe mavisi, haki ve gök mavisi, bej ve lacivert gibi akla gelebilecek her kombinasyonu deneyebilirsiniz.

Siyah ve beyaz en klasik kombin seçeneklerinden. Ancak sık gördüğümüz beyaz gömlek-siyah kumaş pantolon ikilisine başvurmak yerine, kareli gömlek-düz beyaz tişört-siyah jean gibi yine klasik ama farklı birleşimler yaratmayı deneyin.

Aynı renk ailesinden olan kahverengi ve bej, bir araya geldiklerinde şaşırtıcı derecede şık görünüyorlar. Mesela bej ceket-beyaz gömlek-kahve pantolon-bej ayakkabı dörtlüsüne ne dersiniz?

Kırmızı ve yeşilin şıklık potansiyelini göz ardı etmeyin. Her ne kadar erkek giyim paletindeki diğer renklere kıyasla daha cesur olsalar da, doğru tonları seçildiğinde etkileyici bir görünüm yaratabiliyorlar. Kırmızıyı beyaz, gri ve maviyle kombinleyebilir, dilerseniz sadece aksesuarlarınızla sınırlayabilirsiniz. Yeşil de beyaz, gri, bej ve mavi ile uyumuyla öne çıkıyor. En havalı tonu ise kesinlikle asker yeşili.

Diğer Kaynaklar

giovannicassini.com

 

isimyazilansaat.com

 

simax.com.tr

 

sportifsaat.com