Sıkça Sorulan Sorular
Saatimi nasıl ayarlarım?

BUTONLU LED SAAT NASIL AYARLANIR

Sol Butonlardan Herhangi Birine Bastığınızda zaman gözükecektir. Zamanı ayarlamanız için ekranda saatin gözükmesi gerekmektedir.

Ekranda Saat gözüktükten sonra Sağ alt tuşa bastığınızda saat ayarlama işlemine başlayabilirsiniz.

Sağ üst buton ile saati ayarlayabilirsiniz ayarınızı yaptıktan sonra dakika kısmına geçmek için sağ alt tuşa tekrar basıp dakika dilimini ayarlayabilirsiniz.

Saat ayarlamanız tamamladıktan sonra , tarihi ayarlamanız gerekir.

Sağ alt tuşu ay,gün ,yıl ayarları arasındaki geçişi yapmak için kullanın. Sağ üst tuşu ise ekrandaki rakamı değiştirmek için.

Ekran ışığı sönmeden tekrar sağ alt tuşa basarak saatin gösterim modunu (12 yada 24 saat) değiştirebileceğiniz ekrana geçebilirsiniz. Sonrasında sağ üst tuşu kullanarak seçiminizi tamamlayabilirsiniz.

Şimdi ayarlarınız tamamlandı.

Saat ayarlarını yaparken ışığın sönmemesine dikkat ediniz. Işık sönerse, kaldığınız ayar ekranına gelene kadar birkaç kere sağ alt tuşa basmanız yeterlidir.

Normal kullanım sırasında sağ üst tuşa birkaç kere bastığınızda , sırasıyla saat/tarih ve saniye ekranı gözükür.

Saat ayarlarında herhangi bir değişiklikten sonra ana ekrana dönmek için soldaki herhangi bir tuşa basmanız yeterlidir.

Video olarak  izlemek için TIKLAYINIZ

-----/----

DOKUNMATİK SAAT NASIL AYARLANIR?

Öncelikle saatin ekranına bir kere dokunun, saat ekrana gelıcek..

1) Saat goruntusu ekrana gelınce 10 sanıye basılı tutun..

2) 12/24 saat formatını sececeğiniz ekran gelecek.. 24 yada 12 yı ekrana hızlıca dokunarak seciyorsunuz. Seçimi yaptıktan hemen sonra..

3) Ekrana tekrar basılı tutun... saat ayarı ıcın saat kısmı yanıp sonmeye baslıyacak hızlıca basarak saatı 21: ( saat kaç ise ) yapın, Seçimi yaptıktan hemen sonra..

4) Basılı tutarak dakıka ayarına gececek hızlıca basarak dakıkayı :34 yapın ( o snki dakika kaç ise ) Seçimi yaptıktan hemen sonra..

5) Ekrana tekrar basılı tutun... Basılı tutarak yıl ayarı gelecek 2017 ıcın hızlıca basarak 2017 ye getırın, Seçimi yaptıktan hemen sonra..  

6)Ekrana tekrar basılı tutun... Basılı tutarak önce ay, yıne basılı tutarak günü ayarlıyorsunuz 

Video olarak  izlemek için TIKLAYINIZ

 

 

 

1000 motorcu 1000 çocuk nedir?

Ortak tutkuları olan insanlar bir araya geldiğinde, gönüllerini ortaya koyarak, güzel işler çıkarmayı iyi bilirler. İşte size, İlker Kül’ün önderliğinde bir sosyal sorumluluk projesi. Kimler mi bir araya geldi? Tabii ki, kendisi ve kendisi gibi motorcular. Tutkusu motor olan güzel insanlar…

Profesyonel bir fotoğrafçı olan İlker Kül, uzun zamandır kendisini sosyal sorumluluğa adamış. Bugüne kadar, 100’ün üzerinde okula yardım götürdüğünü söylüyor, eh artık yeni projesiyle kaç 100 olur bilemiyorum. :) 1000 Motorcu 1000 Çocuk ile biz motorcuların da güzel yardım desteğini ortaya koyabileceği bir proje başlattı. Bu projenin ilk destekçisi olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmeden geçemeyeceğim. Siz de katılmak istemez misiniz? Önce, İlker Bey ile yaptığım kısa röportajımı okuyun lütfen:

1. İlker bey, öncelikle biraz kendinizi tanıtır mısınız?

1973 doğumluyum ve 12 yaşında bir kızım var. Otomotiv sektörüne imalat yapan bir fabrikada 17 yıldır satış departmanında çalışıyorum. Aynı zamanda fotoğrafçılık ile uğraşıyorum. Hobi olarak başladığım fotoğraf artık maddi kazancımı da sağladığım bir iş oldu son 8 yıldır. Sırasıyla Nilüfer Turizm, Borajet Havayolları ve son olarak da Atlas Çocuk Dergilerinde çalıştım.  Bisiklet ve motosiklet, fotoğrafın yanında en keyif aldığım hobilerim.

2. Sosyal sorumluluk sizin için, tam olarak ne ifade ediyor?

İnsanların ellerinden geldiğince doğaya, hayvanlara ve ihtiyacı olan insanlara yardım etmeli diye düşünüyorum. Tüketim üzerine kurulu bu düzende artık herkesin kör olması ve çevresinde yaşanan sorunları görmezden gelmesi çok üzücü. Artık çevremize karşı o kadar duyarsızız ki aynı apartmandaki komşularımızı bile tanımaz, selam vermez olduk. Buna karşı özellikle çevremdeki insanların doğaya, sevgiye, insanlara ve hayvanlara karşı duyarlı olmalarını sağlamaya çalışıyorum. Bir kişiye doğa sevgisi aşılamak bile bana göre sosyal sorumluluktur.

3. “1000 Motorcu 1000 Çocuk” kampayanızdan bahseder misiniz?

Evet bugüne kadar 100’ün üzerinde okula yardım götürdük ablamla ve çevremizdeki dostlarımızın destekleriyle. Daha önce sosyal medyada açtığımız bir sayfa sayesinde 120 bin destekçimize ulaştığımızdan TV programlarına bile çağırıldık. Ancak ön plana çıkmamak için kabul etmedik. Fakat bu kadar yoğun iş temposunda ve bu kadar fazla okula ulaşınca ne yazık ki bütçemiz zorlanmaya ve okul yardımlarını yapamaz duruma gelmiştik. Bunun üzerine birkaç firma ile ulaşım, konaklama ve malzeme temini gibi konularda sponsorluk görüşmeleri yaptım. Ancak kimseden olumlu olumsuz yanıt bile alamadım. Bunun üzerine sanırım kızıp kendi kendime sponsor olmaya karar verdim. Nasıl mı? Fotoğrafçı İlker okul yardımları yapan İlker’e sponsor olacak. İşin özü bu. Yani motosikletlilere 30-40 kompozisyondan oluşan bir albüm çekimi ile elde ettiği o minik kazancı okul yardımlarında kullanacak. 1000motorcu1000cocuk adı buradan geliyor. Yani önümde tamamlanması gereken 30 bin fotoğraf karesi ve 1000 mutlu öğrenci var.

4. Bugüne kadar yardım kampanyalarınızda hiç sponsor kabul etmemişsiniz nedenini açıklar mısınız?

Çünkü o destekleri öğrencilere yapmalarını tercih ettik hep. Bu işi sonuçta kendimiz için yapmıyorduk. Ancak işler boyumuzu aşınca maddi sıkıntılar yüzünden fazla okula ulaşamaz hatta yardım yapamaz duruma geldik. Proje de okul yardımlarının devamı için gelişti.

5. Sadece çocuklara mı yardım götürüyorsunuz? Başka sosyal sorumluluk projeleriniz de var mı?

Olmaz mı hiç. Doğa derneği ile birçok projeye katıldım. Köpek barınaklarına mama yardımı ve kulübe yapımında çalıştım. Çok genç yaşlarda da kimsesiz çocuklar yurduna gidip çeşitli etkinliklerde çalıştım. Fırsat buldukça çevremdeki yardıma muhtaç kişilere yardım topladım hep. Çalıştığım şirkette aralıklı zamanlarda yardım kampanyaları yürüttüm.

6. Yardımda bulunacağınız okulları nasıl seçiyorsunuz? Bununla ilgili olarak, ihtiyacı olan okullar size nasıl ulaşabilir, bilgi verebilir misiniz?

Daha önceden bizi bilen öğretmenler çevrelerindeki öğretmenlere iletişim bilgilerimizi veriyor. Onlar sayesinde ve eşe dosta haber vererek köy okulu bulmaya çalışıyoruz. Bölge seçimi yapmadan öğretmenden okulun iç, dış ve öğrencilerin fotoğraflarını istiyoruz. Durumlarına göre yardıma başlıyoruz. Yardım talep edecek öğretmenler bize sosyal medyadan 1000motorcu1000çocuk adıyla ulaşıp iletişime geçebilirler.

7. Yardımlarınızı okullara nasıl götürüyorsunuz?

Anlaştığım internet alışveriş siteleri bizim yerimize kargo ücretlerini üstleniyorlar. Aynı zamanda neredeyse kar lamadan satış yapıyorlar destek olmak için. Eskiden ise bir sürü kargo firması ile görüşerek gönderi ücretlerini almamalarını sağlamıştık.

8. Bu kampanya için, yaptığınız çekimler sadece motoru olan arkadaşlarımız için mi? Bisikleti olanlar da katılabiliyor mu?

Aslında ilk fikir motosiklet üzerinden çıkmıştı ancak yoğun talep ve baskı üzerine bisikletli arkadaşlarımı da projeye dahil ettim. Ancak onların ulaşım araçları tek beygir olarak listeye girecek… :)

9. Kampanya sadece İstanbul’da mı gerçekleşiyor? Diğer illerimize de gidecek misiniz?

Hayır… 15 kişinin üzerinde toplanan her gruba Türkiye’nin neresinde olursa olsun gidip çekimi yapıp projeye destek vermelerini sağlayacağım.

10. Son olarak, röportajı okuyan arkadaşlarımıza söylemek istediğiniz birşeyler var mıdır?

Motorunuzu kapıp gelin. Siz de bir çocuğun mutlu olmasını sağlayın.

Okudunuz baylar, bayanlar. Çocuklar sizi bekler. Motorunuz yoksa, bir arkadaşınızın motoruyla fotoğraf çektirmeyi deneyebilirsiniz. Benden tüyo. Ssshh aramızda. :))

Sembol kataloğuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kişiselleştirme Taleplerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar;

Sembol listesinde her şeklin bir numarası bulunmaktadır. Sembol Eklemek için ürün kişiselleştirme alanında ilgili sembol numarasını Parantez Içinde (20) Şeklinde Yazmanız Yeterli olacaktır. Örnek: Aslı (20) Kerem gibi., Yazılarda Büyük/Küçük Harf ve noktalama işaretleri tarafınızca belirtilen halleri ile dikkate alınarak yazılacağı için dikkatlice belirtilmesi önemlidir. Ürün kişiselleştirme işlemleri saatlerin üzerine Lazer teknolojisi kullanılarak yapılmakta olup, Kişiye özel olarak isteğiniz üzerine yapılan bir işlem olması sebebiyle , kişiselleştirme yapılan ürünlerde iade / cayma hakkı bulunmamaktadır.


T Ü K E N D İ
T Ü K E N D İ
    UA-111261418-11666838100255102
    Sepetinizde ürün bulunmamaktadır